Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili Olomouc 2:1

Mladá Boleslav porazila Olomouc 2:1 v 25. kole první ligy. Domácí poslal v úvodu do vedení Tomáš Ladra, v 52. minutě oslabil hosty vyloučením Jan Vodháněl. Sigma přesto záhy zásluhou proměněné penalty Lukáše Juliše srovnala. Na druhé straně neproměnil pokutový kop Ladra, vítězství Středočechům nakonec zařídil v 76. minutě krátce po příchodu na trávník John Solomon. V nastavení dostal červenou kartu i střídající domácí hráč Patrik Žitný.

Svěřenci trenéra Davida Holoubka ve čtvrtém kole po sobě neprohráli a posunuli se na páté místo neúplné tabulky. Hanáci ve třetím utkání pod dočasným koučem Jiřím Saňákem, jenž dříve vedl mladoboleslavskou mládež, poprvé nebodovali, zvítězili v jediném z posledních devíti zápasů nejvyšší soutěže a jsou sedmí. Domácí v souboji sousedů v tabulce v osmé minutě otevřeli skóre. Fulnek nacentroval do vápna, Hilálovu hlavičku ještě brankář Macík vytáhl, na Ladrovu střelu ale nestačil. Mladoboleslavský ofenzivní univerzál zaznamenal třetí gól v ligové sezoně. Na opačné straně ve 13. minutě Vodhánělovo zakončení zblízka zastavil brankář Mikulec. Po brejku Středočechů kapitán Matějovský nahrál Hilálovi a bahrajnský útočník zblízka zamířil vedle. V závěru úvodního dějství Ladrova střela zpoza vápna těsně minula tyč. V 52. minutě Vodháněl zbytečně na polovině hřiště zatáhl za dres Karafiáta a odchovanec Mladé Boleslavi byl po druhé žluté kartě poprvé v ligové kariéře vyloučen. Navzdory oslabení Sigma srovnala. V 57. minutě Sakala loktem fauloval střídajícího Singhateha a hlavní sudí Volek odpískal penaltu, kterou proměnil Juliš, přestože Mikulec vystihl směr jeho zakončení. Olomoucký útočník se trefil pojedenácté v sezoně nejvyšší soutěže a spolu s Havlíkem ze Slovácka a Jurečkou ze Slavie je druhým nejlepším střelcem ligy. Domácí si mohli vzít vedení zpátky, jenže Ladrovu střelu z šestnáctky vykopl na brankové čáře stoper Beneš a Hilálovu dorážku výborným zákrokem zneškodnil Macík. Olomoucký gólman ale zároveň těsně předtím ve vzdušném souboji fauloval Suchého a Volek po intervenci videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop pro domácí. Odpovědnost vzal na sebe autor úvodní mladoboleslavské trefy, jenže Macík ho vychytal. Středočeši si přesto vzali vedení zpět. V 76. minutě Ladra nahrál na hranici vápna Solomonovi a nigerijský záložník nepříliš prudkou přízemní ranou překonal Macíka. V ligovém ročníku se prosadil podruhé. V šesté minutě nastavení Žitný ostře fauloval Singhateha a od Volka nejprve dostal žlutou kartu. Po dalším zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru však hlavní arbitr nakonec domácího hráče rovnou vyloučil. Sigma už na srovnání nedosáhla a v Mladé Boleslavi nebodovala po sedmi ligových zápasech. Venku v nejvyšší soutěži prohrála čtvrtý z posledních pěti duelů. Středočeši doma v lize zvítězili podruhé za sebou a v sezoně nejvyšší soutěže tam získali 23 z celkových 36 bodů.