Teplice a Slovácko remizovali

Teplice a Slovácko remizovali 1:1. Teplice vstoupily do utkání aktivněji, ale skóre otevřeli hosté. Slovácko odpovědělo brankou, ale ani jedno mužstvo nedosáhlo na tři body.

Tepličtí na jaře bodovali v šestém ze sedmi utkání, neuspěli pouze v minulém kole na Slavii, kde si připsali debakl 0:4. Slovácko ale v lize neporazili podesáté za sebou. Tým z Uherského Hradiště zvítězil na jaře v jediném z šesti zápasů, z toho čtyřikrát prohrál včetně minulého kola doma s Jabloncem. ONLINE utkání jsme sledovali minutu po minutě Teplice vstoupily do utkání aktivněji, skóre však otevřeli hosté. V 11. minutě Havlík jednoduchým nákopem za obranu vyslal do samostatného úniku Jurošku, jehož při zakončení na zadní tyč nerozhodil ani dobíhající Chaloupek. Dvaadvacetiletý ofenzivní univerzál dal na jaře třetí gól, celkem má v ligovém ročníku na kontě čtyři branky. Domácí takřka okamžitě odpověděli. Trubač od rohového praporku našel rozeběhnutého Filu a s již sedmi góly nejlepší střelec týmu v ligové sezoně poslal míč chytře podél vyběhnutého Heči. Útočník reprezentace do 21 let, který na severu Čech hostuje ze Slavie, dal na jaře už pět branek, všechny v domácím prostředí. Navíc se trefil v posledních třech kolech, v nichž nastoupil. „Bylo důležité, abychom udrželi vedení alespoň pět minut, místo toho jsme hned inkasovali. Zase jsme předvedli nedůslednost v šestnáctce a nezodpovědnost v soubojích, což se nám v posledních zápasech opakuje a stojí nás to body,“ řekl na tiskové konferenci trenér Slovácka Martin Svědík. Po hektické pasáži se hra uklidnila, nebezpečnější však byli nadále domácí. V 26. minutě Fila patičkou uvolnil Jukla, jehož střelu stejně jako Trubačovu dorážku zablokoval v poslední chvíli Hofmann. Teplický tvůrce hry neuspěl ani při hlavičce v 39. minutě. Krátce před pauzou zahrozilo znovu i Slovácko, Daníčkův pokus o lob po signálu z přímého kopu vytáhl gólman Ludha nad břevno. Necelé čtyři tisícovky diváků na Stínadlech po změně stran už příliš gólových šancí neviděly. V 66. minutě se Fila před bránou v tísni dostal ke střele z otočky, jeho pokus ale přes hradbu bránících hráčů neprošel. Vzápětí na druhé straně donutil Ludhu k dalšímu dobrému zákroku křižnou ranou Blahút. V 79. minutě Trávníkovu nepřesnou zpětnou přihrávku vystihl Fila, kterého následně podkopl ve vápně Kalabiška. Pokutový kop si vzal na starost sám zfaulovaný, na rozdíl od předchozích dvou penaltových pokusů v ligové sezoně ale neuspěl. Fila zvolil razantní střelu po zemi doprostřed a Heča míč dokázal vykopnout. „Napadlo mě, že faulovaný hráč by penaltu kopat neměl, ale věřil jsem si. Chtěl jsem to dát nahoru. Gólman bohužel podržel nohy na prostředku,“ litoval jednadvacetiletý útočník. „Viděl jsem jeho předchozí penalty, byl jsem přesvědčený, že to pošle doleva. Myslím si, že mu ta střela prostě nesedla,“ podotkl Heča. Neproměněná penalta domácí nezlomila a v závěru se tlačili za vítězstvím. Hráč zápasu Fila v další šanci znovu neprostřelil obětavé obránce hostů. Na tři body už Teplice nedosáhly, alespoň však doma se Slováckem po třech utkáních neprohrály. „O poločase jsem byl v kabině kritický, byli jsme pozdě v soubojích, možná jsme měli až přílišný respekt. V druhé půli udělali kluci maximum pro vítězství. Zjednodušili jsme hru a z toho plynuly gólové příležitosti. Remíza nás mrzí, protože jsme měli penaltu, ale i bod bude nakonec v tabulce důležitý,“ uvedl teplický trenér Zdenko Frťala.