Baník remizoval v Plzni a stále má šanci na čtvrté místo

Baník ve čtvrtém a předposledním kole Skupiny o titul remizoval v Plzni 1:1 a má stále reálnou šanci na čtvrté místo, které zaručuje účast v předkole Konferenční ligy.

Baník ve čtvrtém a předposledním kole Skupiny o titul remizoval v Plzni 1:1 a má stále reálnou šanci na čtvrté místo, které zaručuje účast v předkole Konferenční ligy. Viktoria šla přitom do vedení, když Matěj Vydra pohodlně proměnil pas Jana Klimenta. Ostravští se ale nevzdali a David Buchta přetavil jejich snahu ve vyrovnávací gól. Baník v nadstavbě poprvé neprohrál a z pátého místa tabulky ztrácí bod na čtvrtou Mladou Boleslav, která drží příčku zaručující účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Západočeši už s jistotou skončí na třetí pozici. Viktoria po minulé porážce 0:3 na Slavii podruhé za sebou nevyhrála a nedokázala se vítězstvím naladit na středeční finále domácího poháru se Spartou. Plzeň s Ostravou bodovala potřicáté z posledních 31 ligových duelů. Trenér Viktorie Koubek před finále poháru nechal v úvodu některé opory jen na lavičce. Jen mezi náhradníky začali lídr střelecké tabulky soutěže Šulc, další z útočníků Chorý, Červ či brankář Jedlička. Mezi tyčemi dostal poprvé na jaře šanci Tvrdoň, na pravém stoperu nastoupil k domácí rozlučce s kapitánskou páskou Řezník, který po sezoně ve Viktorii končí. Zatímco Západočeši už jistě skončí třetí, Baník bojuje o čtvrtou a pátou příčku a o účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy a v první půli byl mírně aktivnější. Jako první ale výrazněji zahrozili domácí. Vydra v 17. minutě dostal míč do sítě, sudí však branku neuznali kvůli ofsajdu. V 27. minutě mohl otevřít skóre na druhé straně Buchta, gólman Tvrdoň ale jeho střelu ve velké šanci vykopl. Trenér Viktorie Koubek, který v minulosti vedl Baník, musel už do přestávky vystřídat, zraněného stopera Jemelku nahradil Dweh. V 49. minutě Západočeši otevřeli skóre. Na polovině hřiště se zranil Lischka, díky čemuž se domácí dostali do brejku dvou na jednoho, který po Klimentově přihrávce zakončil zblízka do odkryté branky Vydra. Dvaatřicetiletý útočník dal čtvrtý gól v ligové sezoně, vzhledem k ostravské minulosti se za něj ale gestem omluvil. V 67. minutě v zápase mírně aktivnější Slezané srovnali. Šehič se protáhl do vápna a jeho přízemní přihrávku z levé strany zužitkoval Buchta. Čtyřiadvacetiletý útočník skóroval posedmé v ligovém ročníku. V 78. minutě si zaběhl za obranu střídající Kubala a překonal Tvrdoně. Z otočení stavu se ale hosté radovali jen chvíli, neboť videorozhodčí odhalil ofsajdové postavení. V závěru už branka nepadla a Baník už sedm kol čeká na vítězství. Góly Domácí: 49. M. Vydra Hosté: 67. Buchta Sestavy Domácí: Tvrdoň – Řezník (C), Hranáč (46. Souaré), Jemelka (37. Dweh) – Havel, Kalvach (46. Červ), Traoré, Cadu – Jirka (73. Šulc), Kliment (73. Chorý), M. Vydra. Hosté: Letáček – Ndefe, Frydrych, Lischka (C) (51. Pojezný), Šehić – Rigo, Šín – Buchta (85. Rusnák), Klíma, Ewerton – Tanko (76. Kubala). Náhradníci Domácí: Jedlička, Hejda, Červ, Chorý, Mosquera, Souaré, Šulc, Dweh Hosté: Markovič, Adediran, Pojezný, Grygar, Šudák, Juroška, Kubala, Takács, Rusnák Karty Domácí: Traoré, Řezník, Chorý Hosté: Pojezný, Ndefe Rozhodčí Radina – Ratajová, Žurovec Stadion Doosan Arena, Plzeň Návštěva 7 714 diváků Klíčové momenty zápasu: Plzeň - Baník: Chorý mohl rozhodnout, Letáčka však nepropálil Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Plzeň - Baník: Trefa Kubaly neuznána kvůli ofsajdu Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Plzeň - Baník: Je vyrovnáno! Po nahrávce Šehiče se prosadil Buchta, 1:1! Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Plzeň - Baník: Dvojitá rána pro Baník! Lischkovo zranění vyústilo v gól Vydry, 0:1 Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Plzeň - Baník: Stoprocentní šanci Buchty zlikvidoval skvělý Tvrdoň Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Plzeň - Baník: Vydra dopravil míč do sítě, kvůli ofsajdu jeho branka ale neplatila Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE FC Baník Ostrava Vše o klubu ZDE