Baník s náskokem do odvety: Impozantní vítězství v prvním duelu 2. předkola UEFA Konferenční ligy

Baník se po 14 letech vrátil do Evropy a zvládl úvodní duel 2. předkola UEFA Konferenční ligy s arménským FC Urartu, když zvítězil 5:1. Před odvetným duelem si tak vytvořil zajímavý náskok.

Baník se po 14 letech vrátil do Evropy a zvládl úvodní duel 2. předkola UEFA Konferenční ligy s arménským FC Urartu, když zvítězil 5:1. Před odvetným duelem si tak vytvořil zajímavý náskok. V druhé minutě mohl Baník otevřít skóre, když Filip Kubala málem skóroval po zásahu gólmana Gazarjana. První gól přišel až v 15. minutě, kdy Ewerton skóroval po přihrávce od Kubaly. Baník postupně zvyšoval svůj náskok, až nakonec zvítězil 5:1. Hráči jako David Buchta, Erik Prekop nebo Jiří Klíma se podíleli na výhře. Baník byl aktivnější i ve druhé půli a chtěl navýšit náskok, což se mu podařilo. Po zápase trenér Pavel Hapal chválil diváky za podporu a soupeřům popřál hodně štěstí do odvety.