Bayer Leverkusen porazil Bayern Mnichov 3:0 a upevnil si první místo v německé lize

Bayer Leverkusen porazil Bayern Mnichov 3:0 a upevnil si první místo v německé lize. Adam Hložek se objevil na hřišti v 90. minutě. Lipsko remizovalo v Augsburgu 2:2, přestože Openda neproměnil penaltu.

Bayer Leverkusen porazil Bayern Mnichov 3:0 a upevnil si první místo v německé lize. Adam Hložek se objevil na hřišti v 90. minutě. Lipsko remizovalo v Augsburgu 2:2, přestože Openda neproměnil penaltu. Borussia Dortmund ztratila tři body po nerozhodném výsledku. Leverkusen nepoznal porážku v soutěžním zápase už 31 zápasů a atakuje rekord Bayernu. Bayeru chybí nejlepší střelec Boniface kvůli zranění. Leverkusen vstoupil do utkání aktivněji a otevřel skóre v 18. minutě. Svěřenci trenéra Xabiho Alonsa zdvojnásobili vedení po čtyřech minutách druhé půle. V nastavení poslal realizační tým Bayernu do pokutového území i brankáře Neuera. Rohový kop skončil brejkem domácích, který završil gólem do prázdné branky Frimpong. Trenér Alonso označil výkon svého týmu za velmi disciplinovaný. Tuchel, kouč Bayernu, uvedl, že jeho tým nedokázal vytvořit žádnou šanci. Openda se prosadil ve třetím utkání po sobě a v ročníku se trefil už popatnácté. Union Berlín porazil Wolfsburg 1:0 brankou Doekhiho. Mönchengladbach hrál doma s Darmstadtem bez branek. Brémy doma podlehly nováčkovi z Heidenheimu 1:2. Německá fotbalová liga – 21. kolo: Augsburg – Lipsko 2:2, Brémy – Heidenheim 1:2, Eintracht Frankfurt – Bochum 1:1, Mönchengladbach – Darmstadt 0:0, Union Berlín – Wolfsburg 1:0, Leverkusen – Bayern Mnichov 3:0.