Czech Indoor Gala 2024: Klaver, Hailu a Nader zaznamenali výkony roku

Ostravská atletická hala hostila další ročník mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala, který letos spadá do nejvyšší kategorie Gold seriálu WAIT. Během mítinku byly zaznamenány čtyři letošní nejlepší světové výkony a šest rekordů mítinku.

Ostravská atletická hala hostila další ročník už tradičního mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala. Ten letos premiérově spadá do nejvyšší kategorie Gold seriálu WAIT. V jeho průběhu byly k vidění čtyři letošní nejlepší světové výkony a šest rekordů mítinku. Závod žen na 400 metrů ovládla Nizozemka Lieke Klaver, která vylepšila vlastní rekord mítinku na 50.54. Závod na jednu míli žen si na Czech Indoor Gala odbyl svou premiéru, kde dominovaly etiopské favoritky. O nejlepší světový výkon halové sezóny 2024 se postaral na trati 1500 metrů Portugalec Isaac Nader. Další dva rekordy mítinku byly zaznamenány v ženské šedesátce a na šedesátce překážek. Tyčkařka Tina Šutej si vyskákala svůj čtvrtý triumf na Czech Indoor Gala. V součtu obou běhů na 400 metrů mužů zaznamenal nejrychlejší čas vítěz toho prvního Vít Müller. Druhé české vítězství připsal Eduard Kubelík na dvoustovce. Očekávaným vítězem dálkařského klání byl řecký šampion Miltiadis Tentoglou. Mužskou půlku opanoval při svém vůbec prvním halovém startu Botswaňan Tshepiso Masalela. Finále mužského sprintu na 60 metrů se stalo kořistí Japonce Yoshihida Kiryua. V národním programu mítinku byly zaznamenány zajímavé výkony, včetně dvou dorosteneckých národních rekordů.