Jiří Lehečka postoupil do druhého kola US Open po skreči Martona Fucsovicsa

Jiří Lehečka (22) se poprvé dostal do druhého kola US Open poté, co jeho soupeř Marton Fucsovics (32) vzdal zápas ve čtvrtém setu. Lehečka porazil Fucsovicsa se skóre 6:1, 4:6, 3:6, 0:3.

Jiří Lehečka (22) se poprvé dostal do druhého kola US Open poté, co jeho soupeř Marton Fucsovics (32) vzdal zápas ve čtvrtém setu. Lehečka porazil Fucsovicsa se skóre 6:1, 4:6, 3:6, 0:3. Lehečka hrál již na všech třech předchozích grandslamech minimálně druhé kolo a tentokrát se mu podařilo postoupit i na US Open. V úvodním setu měl problémy, ale postupně se zlepšil a Fucsovicsovi dominoval. Fucsovics potřeboval ošetření zad a nakonec zápas vzdal. Lehečka se těší na další kolo, kde se utká s domácím kvalifikantem Mitchellem Kruegerem. Lehečka se vrátil po zdravotní pauze zaviněné únavovou zlomeninou obratle a nyní má šanci na svou třetí kariérní účast ve třetím kole grandslamů. Ve středu se utká s Kruegerem a doufá, že své maximum ještě vylepší. Lehečka je jednou ze tří českých nadějí v mužské dvouhře letošního US Open.