Liberec - Olomouc 1:1, vyrovnaný zápas, trefili se Nyarko a z penalty Zorvan

Vyrovnaný zápas mezi Libercem a Olomoucem skončil remízou 1:1. Nyarko a Zorvan se trefili do sítě, přičemž Plechatý trefil tyč a Bačkovský vytáhl skvělý zákrok nad břevno.

Ale vše mohlo být úplně jinak, v samotném závěru trefil z bezprostřední blízkosti domácí stoper Plechatý pouze tyč. A chvíli na to na druhé straně Bačkovský skvělým zákrokem vytáhl nad břevno Fialův pokus. Utkání jsme sledovali minutu po minutě, což ukazuje, že diváci na Stadionu U Nisy sledovali vyrovnaný zápas, ve kterém mohly uspět oba týmy. Do utkání vstoupili aktivněji liberečtí, už po 6 minutách nebezpečně centroval Ghali, ale balon zvládl sebrat brankář Koutný. Pak nápor domácích poněkud zvolnil, ale opět ho nastartovala sražená rána Višinského zpoza vápna. Blízko gólu byl po Mikulově vhazování Tupta, ale v pádu nezakončil přesně. A tak to byl nakonec Ghali, kdo se podílel na prvním gólu. Z levé strany ve 37. minutě odcentroval přesně na malé vápno, kde se přesnou hlavičkou prosadil Nyarko. A za chvíli se sám Ghali gólově prosadil, když přesně zakončil samostatný únik po nádherné Hlavatého průnikové přihrávce. Jenže sudí odhalili ofsajd. Krátce poté zkoušel stejně jako v prvním kole nůžky Kliment, ale tentokrát neuspěl, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. 'První poločas byl z naší strany velmi slušný. Měli jsme výborný přechod, byli jsme neustále nebezpeční. Měli jsme dát víc než jeden gól, ale některé situace jsme neřešili moc dobře,' uznal liberecký trenér Kováč. 'Čekali hodně závarů, centrů a dlouhých autů, ze kterých byli nebezpeční. Přežili jsme do poločasu za stavu 1:0, což byl důležitý moment,' zhodnotil jeho protějšek Janotka. Ve druhém poločase se Sigma zlepšila, měla nad Libercem převahu a po hodině hry zvládla vyrovnat. Hlavatý ve vápně ve snaze odkopnout balon trefil do nohy Klimenta a rozhodčí Berka neváhal. Penaltu si vzal Zorvan a prudkou střelou po pravé ruce brankáře mu nedal šanci zasáhnout. Zorvan se po prvních dvou utkáních pyšní bilancí jednoho gólu a dvou asistencí, takže je nejproduktivnějším hráčem Chance ligy. Pak měl další šanci Kliment, ale trefil jen střed brány, kde stál připravený Bačkovský. Na druhé straně byl aktivní střídající Letenay, ale jednou ho vychytal Koutný a podruhé hlavičkoval nad bránu. 'Vyhrát mohly oba týmy. My jsme přežili tyčku a Liberec zase střelu Fialy po individuální akci, kterou vytáhl vynikajícím zákrokem brankář,' uzavřel Janotka. Oba týmy tak mají díky remíze po dvou kolech čtyři body a mohou vstup do sezony považovat za úspěšný. Chance Liga 2024/2025 28. 7. 2024 14:30 Náhradníci: C. Frýdek, D. Preisler, M. Rabušic, M. Purzitidis, O. Kok, L. Letenay, I. Varfolomejev, Q. Zyba, J. Musil, A. Kayondo, P. Dulay Rozhodčí: O. Berka - M. Vlček, M. Cichra Počet diváků: 3 640 (36 % z kapacity 9 990)