Lionel Messi exceloval v přátelském zápase Argentiny s Guatemalou

Lionel Messi potvrdil svou klíčovou roli pro argentinský tým ve věku 36 let. V přátelském zápase s Guatemalou se podílel na třech gólech, které Argentině zajistily vítězství 4:1.

Argentina za sebou má generálku před startem Copa América a nechyběl u ní Lionel Messi. Ten i ve svých 36 letech potvrdil, že je pro svou zemi naprosto klíčovým hráčem. V utkání s Guatemalou byl hned u třech gólů. Zatímco fotbaloví fanoušci v Evropě už mohou od pátečního večera sledovat zápasy v rámci EURO 2024, tak Jižní Amerika netrpělivě vyhlíží šampionát Copa América, kterou otevře v pátek 21. června souboj Argentiny s Kanadou. Aktuálně však ještě finišují přípravy všech týmů. V noci z pátku na sobotu se tak utkali úřadující mistři světa s Guatemalou, což byl jejich poslední přátelský zápas před startem velkého turnaje. Chybět u toho pochopitelně nemohl kapitán a držitel osmi Zlatých míčů Lionel Messi, který potvrdil, že je i ve 36 letech ve skvělé formě. Zařídil totiž velký obrat a víceméně sám se postaral o to, že Argentina mohla slavit vítězství. Už ve 4. minutě přitom Guatelama vedla 1:0 poté, co míč poslal do vlastní sítě obránce Lisandro Martínez. Brzy na to ale začal úřadovat Messi. Jestliže Argentina pomohla Guatemale tím, že si vstřelila vlastní gól, pak Guatemala o osm minut později darovala obrovskou šanci největší hvězdě mistrů světa. Brankář při snaze odkopnout míč do bezpečí nastřelil pouze napadajícího kapitána. A z takovýchto pozic se Lionel Messi často nemýlí. Ve 39. minutě se z pokutového kopu prosadil Lautaro Martínez, čímž otočil vývoj utkání ve prospěch Argentiny na 2:1. Po gólu děkoval Messimu za to, že mu penaltu přenechal. Svou druhou trefu přidal v 66. minutě, když jej do víceméně stoprocentní šance poslal právě Messi. Nesmíme však opomenout skvělou přihrávku Enza Fernándeze na Lionela. V 77. minutě se pak světu připomenul legendární Ángel Di María, jenž si krásně narazil s držitelem osmi Zlatých míčů, který se dostal do velké příležitosti, s níž si poradil s elegancí sobě vlastní. Argentina tak vyhrála 4:1 a Lionel Messi si připsal dva góly a jednu asistenci.