Mistryně světa končí. Lukostřelkyně Horáčková prohrála ve druhém kole

Česká lukostřelkyně Marie Horáčková prohrála ve druhém kole soutěže na Letních olympijských hrách v Paříži. Po vyrovnaném začátku se jí nepodařilo zvrátit vývoj zápasu a nakonec podlehla devatenáctileté Korejce.

Po první vyrovnaném setu se Češce v souboji s druhou ženou kvalifikace další nepovedl, když druhou ranou trefila jen sedmičku a prohrávala 1:3. Také další dva sety skončily remízou, a tak v pátém potřebovala Horáčková zvítězit, aby zápas dovedla do rozstřelu. Trefila však jen tři osmičky, což na devatenáctiletou Korejku zdaleka nestačilo. V úvodním vyřazovacím kole proti Uzbečce Zijodachon Abdusattorovové potvrdila Horáčková roli favoritky a vyhrála 6:2. Po dvou prohraných setech Abdusattorovová snížila na 2:4 a ve čtvrtém setu zaznamenala 29 bodů, ale česká reprezentantka trefila tři desítky a postoupila. Jediný český zástupce v mužské soutěži Adam Li v úterním 1. kole podle očekávání nestačil na favorizovaného Inda Dhiradže Bommadevaru. Po porážce 1:7 obsadil dělené 33. místo. Nejlepším výsledkem českých a čs. lukostřelců pod pěti kruhy je čtvrté místo Zdeny Rouskové z Moskvy 1980. XXXIII. letní olympijské hry v Paříži Lukostřelba Ženy 1. kolo: Horáčková (ČR) - Abdusattorovová (Uzb.) 6:2 2. kolo: Nam So-hjon (Korea) - Horáčková 7:3.