Pepe a Ronaldo nechtějí potvrdit konec v reprezentaci

Veterán Pepe a jeho ofenzivní spoluhráč Ronaldo nechtějí potvrdit, zda jejich poslední zápas v národním týmu Portugalska byl jejich posledním vystoupením. Po čtvrtfinálové porážce s Francií se oba hráči rozbrečeli a Ronaldo Pepeho utěšoval.

Byl to pro něj i pro Cristiana Ronalda poslední zápas v národním týmu Portugalska? Veterán Pepe stejně jako jeho věhlasnější ofenzivní spoluhráč neuvedli, zda čtvrtfinálová porážka s Francií byla jejich posledním vystoupením v reprezentaci. Obránce posunul rekord nejstaršího hráče v historii Eura na 41 let a 130 dní. Po penaltovém rozstřelu se rozbrečel a utěšoval ho právě kapitán. Fanoušky dojal moment krátce po skončení zápasu. Evidentně zdrcený Pepe sklonil hlavu na hruď Ronalda, který začal spoluhráče utěšovat. Dost možná šlo o konec dvou slavných veteránů v barvách Selecaa na velkých turnajích. Dohromady jim je 80 let. 'Objetí od Ronalda pro mě znamená hodně. Je to velmi bolestivé, jsme jako bratři,' řekl Pepe pro Sport TV. Na turnaji už vystupoval jako volný hráč. Prezident FC Porto André Villas-Boas oznámil, že veteránovi neprodlouží smlouvu. V klubu dohrál po pěti a půl letech, vrátil se v lednu 2019. Zda skončil i v reprezentaci, je otázkou. 'Teď není čas mluvit o definitivním loučení s národním týmem. Prožíváme těžký moment vyřazení. Zanedlouho se oba vyjádříme,' nechal Pepe případný odchod otevřený. Dříve několikrát avizoval, že v reprezentaci skončí, až se tak rozhodne také Ronaldo. Jeho souputník přitom během šampionátu ujistil, že hraje bezpochyby poslední Euro. Ronaldo se v pátek večer stal prvním hráčem, který dosáhl mezníku 30 zápasů na mistrovství Evropy. Rekord má i Pepe. Když v prvním utkání ve skupině nastoupil proti Česku, přišel o primát nejstaršího hráče někdejší maďarský brankář Gábor Király (40 let a 86 dní). Portugalský veterán pak maximum každým zápasem posouval. Podle kouče Roberta Martíneze by žádný nezaujatý pozorovatel nehádal, že Pepemu bylo v den čtvrtfinále 41 let. 'Je to profesionál 24 hodin denně. Soustředil se na to, aby hrál další rok a pak další. K tomu se přidala láska ke hře a genetika – ty si nemůžete koupit!' poukázal trenér. Ani prodloužení branku nepřineslo. Francie ovládla penaltový rozstřel v poměru 5:3. Statistiky ukázaly, že Portugalci vedli v poločase pouze v jednom z posledních 15 zápasů na Euru. Šest z posledních osmi jejich utkání ve vyřazovací části si vyžádalo prodloužení. A poprvé z posledních pěti těchto utkání nevyhráli. 'Za odvedenou práci jsme si zasloužili jiný výsledek. Před pár dny jsme byli šťastní, když jsme na penalty porazili Slovinsko, teď jsme smutní. Gratuluji spoluhráčům, bojovali a plnili, co po nás trenér chtěl,' zakončil bývalý stoper Realu Madrid.