Piano • Klientský Dashboard

Slávisté se na začátku zápasu v ofenzivní fázi neprosadili a skončili s pouhými dvěma střelami na bránu. Trpišovský odkoučoval svůj 300. zápas v nejvyšší soutěži a postavil do základní sestavy hned šest reprezentantů z Eura.

Pouhé dvě střely na bránu. Slávisté se na úvod v ofenzivní fázi moc nepředvedli. V první půli se do pokutového území probil agilní Provod, jeho přízemní ránu pravačkou Heča vykopl. Po přestávce vyrazil i prudkou hlavičku kapitána Bořila, když před ním spoluhráč Chorý na dlouhý centr nedosáhl. Nebezpečně vypadal i závar, když se v souboji s Chorým míč odrazil od zad domácího stopera Vaška, ale Heča stihl zareagovat. Přitom Slavia z posledních jedenácti zápasů nad Slováckem nevyhrála jen jednou – před dvěma lety v Uherském Hradišti remizovala. Od té doby měla sérii pěti výher, kterou však nenatáhla. 'V některých fázích jsme neměli kvalitu, která by byla potřeba k tomu, abychom vyhráli. Ztráta v prvním kole je komplikace. První duel sezony chcete vždy vyhrát, bývá to pro další vývoj hrozně důležité,' řekl slávistický kouč Jindřich Trpišovský. Trpišovský, který odkoučoval 300. zápas v nejvyšší soutěži, postavil v úvodu sezony do základní sestavy nečekaně hned šest reprezentantů z Eura - Tomáše Holeše a Vlčka, Davida Douděru, Matěje Juráska, Lukáše Provoda a Mojmíra Chytila. Do hry pak naskočili David Zima a po 60 minutách také autor tří gólů z šampionátu z Ivan Schranz, Petr Ševčík a největší letní posila Tomáš Chorý. Na domácí lavičce si úspěšnou ligovou premiéru odkoučoval Roman West, jenž nahradil Martina Svědíka. Duel začal ve velmi opatrném duchu, v němž hrály prim zabezpečené obrany na obou stranách. Mírně aktivnější byli v úvodu domácí, jenže na dostřel branky Kinského, který zaujal místo mezi tyčemi místo dlouhodobě zraněného Staňka, se nikdo ze Slovácka nedostal. O mnoho lépe na tom nebyla směrem dopředu ani Slavia. Nákopy hostů do křídelních prostorů se minuly účinkem a ke zdařilé koncovce mělo daleko také několik standardních situací, k čemuž přispěla i kompaktní obrana Slovácka. 'Byl to hodně bojovný a důrazný zápas, bylo v něm hodně soubojů ve vzduchu. Domácí nás v prvním poločase dobře napadali, my jsme hráli dost pomalu, bylo to spíše bez šancí. Po přestávce bylo znát, že se hraje ve vedru a stojí to moc sil. Hra se na obou stranách zjednodušila, byla tam zase spousta soubojů, nakopnutých míčů. Mohla rozhodnout jedna standardka, což se nakonec nestalo,' poznamenal Trpišovský. Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce a Pražané se zpočátku před Heču dostávali stále jen poměrně sporadicky. Až po příchodu dalších tří reprezentantů začala slávistická převaha narůstat. V 64. minutě měl po centru na hlavě vedoucí gól kapitán Bořil, jeho pokus však vytáhl Heča na roh. V 72. minutě vypálil Provod z 20 metrů těsně vedle. Domácí gólman se blýskl i v 79. minutě, kdy vyrazil nebezpečný centr před Chytilem a Chorým. Slovácku se pak dařilo držet míč daleko od Heči a tím eliminovalo tlak Pražanů. Favorit se neprosadil ani v pětiminutovém nastavení a celek z Uherského Hradiště získal teprve druhý bod z posledních 12 vzájemných ligových duelů. 'Je to pro nás cenný zlatý bod, když si uvědomíme, jak silnému a nabitému soupeři jsme dnes čelili,' řekl domácí kouč Roman West. 'Do zápasu jsme vstoupili slušně, byli jsme aktivní. Postupem času nás výborný soupeř přitlačil, i když jsme náznaky šancí měli i my. Ve druhé půli soupeř utahoval opratě čím dál víc. Po hodině poslal na hřiště další brutální sílu, ale my jsme se jí dobrou a hlavně bezchybnou hrou ubránili. Hodně nám pomohl Heča. Škoda, že jsme v závěru nedotáhli některé brejkové situace, mohlo to být ještě veselejší.' Chance Liga 2024/2025 21. 7. 2024 17:00 Náhradníci: G. Ndefe, J. Křišťan, F. Souček, M. Kvasina, F. Vecheta, M. Kozák, S. Kim, D. De Azevedo, T. Fryšták, M. Petržela, L. Novotný Náhradníci: D. Zima, L. Vorlický, M. Tomič, D. Fila, A. Mandous, P. Ševčík, V. Jurečka, T. Chorý, I. Schranz, C. Wallem, E. Diouf Rozhodčí: K. Rouček - P. Caletka, J. Kubr Počet diváků: 7 353 (91 % z kapacity 8 121) Přejít na on-line reportáž