Real Madrid remizoval na hřišti Mallorky

Real Madrid začal obhajobu ligového titulu remízou 1:1 na hřišti Mallorky, přestože se snažil strhnout vedení zpět na svou stranu.

Real Madrid začal obhajobu ligového titulu remízou 1:1 na hřišti Mallorky. Tato remíza znamenala, že obhájce titulu prodloužil svou rekordní sérii bez ligové porážky na 33 zápasů. Rodrygo poslal hosty do vedení ve 13. minutě, ale domácí dokázali vyrovnat osm minut po přestávce díky hlavičce Muriqiho. I přes snahu hvězdné letní posily Mbappého se Realu nepodařilo znovu skórovat. Navíc byl v 97. minutě vyloučen obránce Mendy. Tým Carla Ancelottiho tak nezvítězil na úvod nového ročníku poprvé za šest sezon. V dalším zápase San Sebastian podlehl Rayu Vallecano 1:2, kdy hosté rozhodli zápas brankami De Frutose a Camella. Výsledky 1. kola španělské fotbalové ligy byly San Sebastian - Vallecano 1:2 a Mallorca - Real Madrid 1:1.