Slavia ztratila naději na mistrovský titul

Slavia ve čtvrtém kole Skupiny o titul sice zvládla duel na Slovácku, i přes výhru 2:1 se jí ale vidina mistrovského titulu rozplynula. Ten slaví znovu Sparta.

Slavia ve čtvrtém kole Skupiny o titul sice zvládla duel na Slovácku, i přes výhru 2:1 se jí ale vidina mistrovského titulu rozplynula. Ten slaví znovu Sparta. „Sešívaní“ v první půli pálili šance, až je ve druhém dějství vysvobodil kapitán Tomáš Holeš, jenž dal nádhernou střelou z dálky vedoucí branku. O chvíli později sice David Zima smolně tečoval míč za Jindřicha Staňka, vítěznou trefu si ale následně zapsal Mojmír Chytil. Slavii poslal do vedení v 62. minutě kapitán Tomáš Holeš. Slovácko, které místo potrestaného trenéra Martina Svědíka vedl do utkání asistent Jan Baránek, srovnalo v 65. minutě po vlastním gólu Davida Zimy, o pět minut později ale rozhodl Mojmír Chytil. „Sešívaní“ zdolali dnešního soupeře v lize podesáté z posledních 11 duelů a popáté v řadě. Šesté Slovácko si zahraje v závěrečném kole v Ostravě v přímém souboji o páté místo, které znamená zápas o postup do kvalifikace Evropské konferenční ligy proti vítězi skupiny o Evropu. Celek z Uherského Hradiště ztrácí na Baník dva body a bude muset vyhrát. Slavia byla v prvním poločasu lepším týmem, domácí ale držel výborným výkonem brankář Heča. V desáté minutě nejprve vychytal Jurečku, se 17 góly druhého nejlepšího střelce soutěže a bývalého hráče Slovácka. O deset minut později si Heča připsal ještě lepší zákrok proti Juráskově hlavičce na zadní tyči. Jurásek byl hodně vidět i v závěru úvodního dějství, kdy po Jurečkově zpětné přihrávce zblízka přestřelil. Následně po jeho centru z rohu nebezpečně hlavičkoval o zem Zima, Heča ale vytáhl pohotový reflex. Slovácko zahrozilo až po změně stran. Ve 47. minutě Kohút obral o míč váhajícího Ogbua a donutil Staňka k zákroku, dorážku poslal Sinjavskij mimo tři tyče. Skóre přesto otevřeli hosté. Holeš si v 62. minutě navedl za vápnem míč na střed a výstavní ránou se trefil přesně k tyči. Dnešní kapitán Slavie zaznamenal třetí trefu v ligovém ročníku. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Blahút poslal před bránu střílený centr, který si srazil do vlastní sítě stoper Zima. Gólovou desetiminutovku zakončil v 71. minutě 16. zásahem v ročníku střídající Chytil, jenž usměrnil za Heču Douděrovu přihrávku z pravé strany. S 24 obdrženými góly nejlepší defenziva soutěže si závěr utkání pohlídala a nepustila soupeře do žádné gólové šance. Pražané potvrdili formu na venkovních hřištích, na nichž prohráli jediné z posledních 18 ligových zápasů. Góly Domácí: 65. Zima (vl.) Hosté: 62. Holeš, 71. Chytil Sestavy Domácí: Heča – Holzer, Hofmann (C), Kalabiška, Blahút – Havlík, Kohút (77. Vecheta) – Siňavskij (57. Petržela), Kim (86. Trávník), P. Juroška (77. Reinberk) – Kvasina (86. Mihálik). Hosté: Staněk – Ogbu, Zima, Holeš (C) – Zmrzlý (76. Wallem), Oscar, P. Ševčík (46. Zafeiris), Douděra – Schranz (61. Provod), Jurečka (83. Tijani), Jurásek (61. Chytil). Náhradníci Domácí: Vecheta, Kadlec, Petržela, Trávník, Mihálik, Holásek, Reinberk, Cicilia, Daníček, Fryšták Hosté: Sinyan, Wallem, Masopust, Tecl, Tijani, Zafeiris, Chytil, Diouf, Van Buren, Provod, Mandous Karty Domácí: Kohút, P. Juroška, Blahút Rozhodčí L. Szikszay – M. Volf, J. Váňa | VAR: T. Klíma | AVAR: P. Caletka Stadion Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště Návštěva 6088 diváků Klíčové momenty zápasu: Slovácko – Slavia: Mojmír Chytil po nabídce od Douděry vrátil sešívaným vedení zpět, 1:2 Slovácko – Slavia: Centr Patrika Blahúta si nešťastně srazil do vlastní branky David Zima, 1:1 Slovácko – Slavia: Kapitán Holeš zařídil krásnou střelou k tyči vedení 0:1 Slovácko – Slavia: Ránu Holeše mohl do branky usměrnit Jurečka, ale míč mezi tři tyče nedostal Slovácko – Slavia: Kohútovi střelu Staněk vyrazil k Sinyavskiymu, který z dorážky zamířil vedle Slovácko – Slavia: Po Juráskově rohu hlavičkoval Zima, Heča balon vytěsnil nad Slovácko – Slavia: Heča vytáhl parádní zákrok proti zakončení Ivana Schranze Slovácko – Slavia: Po centru Zimy zakončoval hlavou Jurásek, Heča byl opět pozorný Slovácko – Slavia: Milan Heča si poradil s pokusem Václava Jurečky 1. FC Slovácko Vše o klubu ZDE SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE