Souček rozhodl gólem o výhře West Hamu nad Crystal Palace

Reprezentační kapitán Tomáš Souček ve druhém kole anglické fotbalové ligy rozhodl gólem o výhře West Hamu na hřišti Crystal Palace 2:0. V Premier League si připsal 28. branku a dotáhl se na Milana Baroše.

Utkání 2. kola anglické fotbalové ligy Manchester City - Ipswich, 24. srpna 2024. Erling Haaland z Manchesteru City. V malém londýnském derby nastoupil v základní sestavě West Hamu také obránce Vladimír Coufal a v 62. minutě uvolnil místo nové posile z Manchesteru United Wan Bissakovi. O pět minut později Souček otevřel skóre. Částečně tak odčinil týden staré selhání ve stoprocentní šanci v nastavení zápasu proti Aston Ville. Oslavu gólu si ale Souček moc neužil. Se spoluhráčem Bowenem, jenž o pár minut později uzavřel skóre, totiž pomáhal chlapci podávajícímu míče, protože zůstal uvězněn pod reklamními poutači. Obhájce titulu Manchester City díky hattricku Erlinga Haalanda porazil nováčka z Ipswiche 4:1 a je po dvou kolech stoprocentní. Nováček z Ipswiche se dostal v sedmé minutě překvapivě do vedení. Johnsonovu průnikovou přihrávku se štěstím poslala do sítě mezi nohama brankáře Edersona letní posila z Blackburnu Szmodics. Citizens vývoj otočili během 191 sekund. Vše načal v 12. minutě z penalty Haaland. Chvíli nato využil chybu brankáře Muriče při rozehrávce Savinho a De Bruyne před prázdnou brankou nezaváhal. Kosovského gólmana vzápětí snadno obešel Haaland a dokonal bleskový obrat. Norský kanonýr završil hattrick dvě minuty před koncem. Po dvou kolech má plný počet bodů i Brighton, jenž zdolal Manchester United 2:1. Domácí využili ve 32. minutě nedůrazné obrany hostů a Mitomův přízemní centr doklepl do sítě Welbeck. United sice na gól svého odchovance dokázali bleskově odpovědět, ale zakončující Rashford byl v ofsajdu. Brighton mohl v úvodu druhého dějství vedení navýšit, ale v 52. minutě odkopl míč směřující do branky obránce Dalot a chvíli nato trefil Welbeck hlavou ze standardní situace břevno. V 60. minutě se Manchesteru povedlo vyrovnat, když se po rychlém brejku s přispěním teče obránce prosadil Diallo. V páté minutě nastavení se hostům nepodařilo po rohovém kopu odkopnout míč a střídající Adingra našel na zadní tyči nehlídaného Joaa Pedra, jenž rozhodl. Od sezony 2022/23 prohrál Manchester United brankami v nastaveném čase už šest utkání, víc než kterýkoliv jiný tým v lize. Za úvodních 30 sezon Premier League se mu to přitom stalo jen dvakrát. Stoprocentní vedle Manchesteru City a Brightonu zůstal také Arsenal po výhře na stadionu Aston Villy 2:0. Klub z Birminghamu přišel brzy o zraněného obránce Cashe, jehož nahradil Nedeljkovič. Po poločase rozhodl střídající Belgičan Trossard. Tři minuty po příchodu na hřiště se nejlépe zorientoval ve vápně po tečovaném centru Saky a poslal míč do protipohybu brankáře Martíneze. V 77. minutě přidal pojistku střelou zpoza vápna Partey. Tottenham porazil Everton 4:0. Dvakrát se prosadil Son Hung-min, o zbývající góly se postarali Bissouma a Romero. Anglická fotbalová liga - 2. kolo: Brighton - Manchester United 2:1 (32. Welbeck, 90.+5 Joao Pedro - 60. Diallo), Crystal Palace - West Ham 0:2 (67. Souček, 72. Bowen), Fulham - Leicester 2:1 (18. Smith-Rowe, 70. Iwobi - 38. Faes), Manchester City - Ipswich 4:1 (11. z pen.,15. a 88. Haaland, 14. De Bruyne - 7. Szmodics), Southampton - Nottingham 0:1 (70. Gibbs-White), Tottenham - Everton 4:0 (25. a 77. Son Hung-min, 14. Bissouma, 71. Romero), Aston Villa - Arsenal 0:2 (68. Trossard, 77. Partey). Tabulka: 1. Manchester City 2 2 0 0 6:1 6 2. Brighton 2 2 0 0 5:1 6 3. Arsenal 2 2 0 0 4:0 6 4. Tottenham 2 1 1 0 5:1 4 5. Nottingham 2 1 1 0 2:1 4 6. Liverpool 1 1 0 0 2:0 3 7. West Ham 2 1 0 1 3:2 3 8. Brentford 1 1 0 0 2:1 3 9. Newcastle 1 1 0 0 1:0 3 10. Manchester United 2 1 0 1 2:2 3 Fulham 2 1 0 1 2:2 3 12. Aston Villa 2 1 0 1 2:3 3 13. Bournemouth 1 0 1 0 1:1 1 14. Leicester 2 0 1 1 2:3 1 15. Chelsea 1 0 0 1 0:2 0 Wolverhampton 1 0 0 1 0:2 0 Southampton 2 0 0 2 0:2 0 18. Crystal Palace 2 0 0 2 1:4 0 19. Ipswich 2 0 0 2 1:6 0 20. Everton 2 0 0 2 0:7 0 Sport fotbal 2. kolo Anglie liga FOTO