Sparta porazila FCSB 3:2 a postoupila do 4. předkola Ligy mistrů

Sparta Praha porazila FCSB 3:2 v úvodním utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů a postoupila do závěrečného 4. předkola. Po domácí remíze 1:1 zvítězila na hřišti rumunského FCSB a utká se s Malmö o první účast v hlavní fázi soutěže po 19 letech.

Sparta Praha porazila FCSB 3:2 v úvodním utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů dne 6. srpna 2024 v Praze. Po domácí remíze 1:1 postoupila na hřišti rumunského FCSB a utká se s Malmö o první účast v hlavní fázi soutěže po 19 letech. Letenští dali všechny tři branky v prvním poločase, ale hosté se v druhé půli snažili o vyrovnání. Sparta zdolala FCSB poprvé na šestý pokus a postoupila do 4. předkola Ligy mistrů. Trenér Lars Friis byl hrdý na své hráče a tým se blíží k účasti v Lize mistrů. Zápas sledovalo 28 875 diváků na stadionu Steaua. Sparta hrála bez zraněného García a v základní sestavě se objevil Olatunji místo Kuchty. Branky vstřelili Birmančevič dvakrát a Haraslín. Po zápase trenér Charalambus uznal porážku a Sparta se raduje z postupu do dalšího kola. Sestavy a další detaily zápasu jsou uvedeny v článku.