Sparta porazila FCSB 3:2 a postoupila do 4. předkola Ligy mistrů

Sparta Praha porazila FCSB 3:2 v úvodním utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů a postoupila do závěrečného 4. předkola.

Sparta Praha porazila FCSB 3:2 v úvodním utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů a postoupila do závěrečného 4. předkola. Po remíze 1:1 doma zvládla Sparta vyhrát na hřišti rumunského FCSB. Tým se tak kvalifikoval do hlavní fáze soutěže po 19 letech a bude se utkávat s Malmö. Sparta dala všechny tři branky v prvním poločase prostřednictvím Veljka Birmančeviče a Lukáše Haraslína. I když se hosté snažili v druhém poločase snížit, Sparta odolala tlaku a zajistila si postup. Trenér Lars Friis byl hrdý na své hráče a zdůraznil důležitost klidu a odhodlání. Sparta také oplatila FCSB osm let staré vyřazení v předkole Ligy mistrů. Po utkání se oba trenéři vyjádřili k průběhu zápasu a hráči Birmančevič a Haraslín sdělili své pocity z vítězství. Sparta postoupila díky celkovému skóre 4:3. Sestavy a další detaily zápasu jsou uvedeny v článku.