Sparta postupuje do Ligy mistrů po výhře nad Malmö

Sparta Praha porazila Malmö ve 4. předkole Ligy mistrů a po 19 letech se dostala do hlavní fáze soutěže. Lukáš Haraslín se stal hrdinou zápasu, když vstřelil gól a asistoval k druhému.

Odvetné utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů mezi Spartou Praha a Malmö FF skončilo vítězstvím pražského týmu 2:0. Tato výhra zajistila Spartě postup do hlavní fáze soutěže po 19 letech. Lukáš Haraslín se stal hrdinou zápasu, když v 80. minutě proměnil penaltu a o tři minuty později asistoval Albionu Rrahmanimu, který dal druhý gól zápasu. Sparta si tak zahraje Ligu mistrů poté, co v letošní kvalifikaci přešla tři předkola a vyřadila týmy jako Shamrock Rovers a FCSB. Za postup do skupinové fáze obdrží odměnu ve výši 18,62 milionu eur. V Lize mistrů bude mít Česko zástupce po dvou letech, kdy se do soutěže probojovala i Plzeň. Los osmi soupeřů Sparty proběhne v čtvrtek v Monaku. Hlavním trenérem Sparty je Lars Friis, který vedl tým k úspěchu. Po zápase se konaly rozhovory s trenéry a hráči, kteří vyjádřili své pocity z historického postupu do Ligy mistrů.