Sparta - Shamrock 4:2, zábavná odveta, domácí dali tři góly ze vzduchu

Sparta porazila Shamrock 4:2 v zábavné odvetě, kde domácí tým skóroval třikrát hlavou. I když výsledek naznačuje jasný postup do další fáze kvalifikace, sparťané nebyli příliš přesvědčiví.

Výsledkově to vypadá na razantní krok do další fáze kvalifikace, ale sparťané nebyli nijak přesvědčiví. V odvetě byli až příliš zranitelní v defenzívě, soupeř vedle dvou gólů měl další tutovku a ještě trefil břevno. Kdyby v 35. minutě za stavu 1:1 hostující Faruggia svou velkou příležitost proměnil, mohli se o postup ještě obávat. Nebo kdyby po vyrovnání na 2:2 vzápětí neskóroval Sörensen, který sparťanům vrátil vedení. Definitivní klid jim tak dal až čtvrtý gól Tuciho v 70. minutě. Domácí měli nad soupeřem technickou i herní převahu, ale vlastními chybami ho dostávali do hry. Před šancí Faruggii zahrávali roh, ale Krasniqi jako jeden z posledních hráčů se míč snažil dvakrát uhrát fotbalově, pokaždé o něj přišel a protivník běžel sám na Vindahla, ale mířil vedle. Sparťané si zápas ztížili sami. Drželi míč, ale v rozhodujících situacích především v první půli nebyli trpěliví. Když už se do nadějné příležitosti dostali, finální fázi řešili zbrkle či nepřesně. Trenér Friis proti víkendovému ligovému utkání v Teplicích udělal v sestavě sedm změn a především směrem do defenzivy do drhlo, což ale nebyla chyba jen stoperů, kde nastoupili Sörensen, Ross a Pavelka. Sparťany vedle nepřesností brzdily především v první půli podivné verdikty na mezinárodní úrovni málo známého italského sudího Sozzy. Pouštěl jasné fauly, pak pískal, když hráči o sebe ani nezavadili. Hra byla často rozkouskovaná, chyběla jí plynulost. Favorita nakonec podržely standardky a centry. První tři góly padly hlavou. Na první z levé strany odcentroval Imanol, nejlepší ze sparťanů, a Olatunji se proti hostujícím chasníkům na malém vápně konečně prosadil. Druhý gól přišel krátce před půlí. Po sérii centrů hosté odvrátili na roh. Ten zahrál Laci a na přední tyči míč usměrnil stoper Ross, jedna z letních posil. Jenže klid vydržel jen přes přestávku. Po nástupu do druhé půle dal Greene svůj druhý gól v utkání. Hlavou se zavěsil do centru a překonal Vindahla. Reakce sparťanů byla okamžitá: nejdřív šance Krasniqiho, pak roh, centr Daňka a Sörensen hlavou dává třetí gól. Hra se nezklidnila, i když góly nepřibývaly. I hosté předvedli pozoruhodnou fotbalovou akci z vlastního vápna, překonali sparťanské napadání a dostali míč na útočníka, který málem běžel sám na bránu. Definitivní klid tak přinesl v 70. minutě až střídající Tuci. Byl minutu na hřišti, dostal míč na střed a z osmnácti metrů se trefil parádně po zemi k tyči. Pak už to byla domácí exhibice, při které zahazoval šance další náhradník Kuchta. V obou případech se proti němu vytáhl německý brankář Pöhls. V dobré pozici byl Krasniqi, ale šajtlí pálil vedle. Úvodní zápas 3. předkola sparťané sehrají v úterý 6. srpna, soupeřem bude izraelský či rumunský mistr. První duel v Bukurešti skončil mezi FCSB a Maccabi Tel Aviv 1:1. Odveta se hraje na neutrálním hřišti v Budapešti. Shamrock se přesune do 3. předkola Konferenční ligy, kde narazí na slovinské Celje. Liga mistrů 2024/2025 30. 7. 2024 19:00 Náhradníci: Á. Preciado, V. Birmančevič, I. Tuci, L. Haraslín, M. Vitík, M. Ryneš, J. Surovčík, M. Suchomel, M. Solbakken, J. Kuchta, J. Zelený, V. Vorel Rozhodčí: S. Sozza - A. Tegoni, M. Rossi Počet diváků: 17 367 (92 % z kapacity 18 944) Přejít na online reportáž