Sparta zvládla vstup do jarní části FORTUNA:LIGY

Sparta Praha zvítězila v 20. kole FORTUNA:LIGY nad Karvinou 3:0. Kapitán Ladislav Krejčí nastartoval zápas gólem, následně se prosadili Adam Karabec a Jan Kuchta. Pražané si upevnili první místo v tabulce.

Sparta Praha zvítězila v 20. kole FORTUNA:LIGY nad Karvinou 3:0. Kapitán Ladislav Krejčí nastartoval zápas gólem, následně se prosadili Adam Karabec a Jan Kuchta. Pražané si upevnili první místo v tabulce, na Slavii mají osmibodový náskok. Karviná zůstává čtrnáctá v tabulce. Sparta prohrála jediný z dosavadních 14 vzájemných ligových utkání a Karvinou v nejvyšší soutěži porazila poosmé za sebou. Dánský trenér Pražanů Priske ze zdravotních důvodů postrádal nejlepšího týmového střelce ligové sezony Haraslína a Pavelku, kvůli červené kartě z prosincového utkání s Teplicemi chyběl Sadílek. Jediné dvě zimní posily letenského celku, Albánec Tuci a Nor Solbakken, začaly na lavičce a do utkání zasáhly v průběhu druhého poločasu. Vedení se nakonec ujali v 31. minutě hosté. Birmančevič nacentroval do vápna, Krejčí se ve vzduchu „nůžkami“ opřel do míče a nechytatelnou střelou k tyči otevřel skóre. Sparťanský kapitán zaznamenal pátý gól v ligové sezoně a čtvrtý v posledních čtyřech kolech. Po hodině hry přidali Pražané pojistku, když Birmačevičovu tečovanou přihrávku před branku zužitkoval Karabec. Reprezentant do 21 let se trefil počtvrté v ročníku nejvyšší soutěže a poprvé od října. Zároveň zaznamenal v ligové kariéře třetí gól do sítě Karviné, což se mu proti žádnému jinému soupeři nepovedlo. V 69. minutě stanovili hosté konečné skóre. Birmančevič další povedenou nahrávkou našel Kuchtu, který obehrál vyběhnutého Holce i Boháče a bez problémů zakončil do prázdné branky. V ligové sezoně se zapsal mezi střelce posedmé. Letenští mají s 50 góly nejlepší útok soutěže a s 13 inkasovanými brankami spolu se Slavií i defenzivu. V nastavení ještě sparťan Ryneš ve výhodné pozici zamířil vedle a gól střídajícího Olantujiho neplatil kvůli ofsajdu. Letenští neprohráli ani sedmý ligový zápas v Karviné a pětkrát po sobě tam zvítězili. Slezané doma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou nebodovali.