Úder přišel po pauze: Baník

Baník nezaváhal ani ve třetím domácím ligovém utkání CHANCE LIGY v této sezoně. Po výsledku Baník - Liberec 2:0 svěřenci trenéra Pavla Hapala získali všechny tři body.

Ani ve třetím domácím ligovém utkání CHANCE LIGY v této sezoně Baník nezaváhal. Ani proti Liberci totiž svěřenci trenéra Pavla Hapala neinkasovali, střelecky se prosadit dokázali a znovu brali všechny tři body. Tentokrát po výsledku Baník - Liberec 2:0. Hned v první minutě donutil Ewerton v pokutovém území Liberce k chybě Denise Halinského, po jehož nedůrazné malé domů se Brazilec dostal k míči a zkusil propállit Jana Huga Bačkovského. Byl už ale příliš blízko u něj a stačil jej míčem pouze nastřelit. Jinak ale patřila úvodní fáze zápasu spíše hostům, kteří Baníku úspěšně narušovali rozehrávku hned v zárodku, nepustili domácí tým do tlaku a sami dokázali zahrozit. Baník pak vývoj utkání vyrovnal a poněkud překlopil hodnoty aktivity na svou stranu, ale vyloženou šanci domácího týmu tato fáze hry nepřinesla. Naopak. Ve 29. minutě zahrával Liberec druhý roh v krátkém sledu, Frýdkův centr našel hlavu Mariose Pourtzitidise, jehož prudký pokus z dvanácti metrů mířil naštěstí vedle. Baník odpověděl stejným způsobem o dvě minuty později. Roh rozehrál Matěj Šín, hlavičkoval Michal Frydrych. Ovšem z mnohem menší vzdálenosti než před tím Pourzitidis, pálil zhruba z malého vápna. Těsně nad. Ve 44. minutě zakroutil míč do šestnáctky Liberce Matěj Šín, k hlavičce se v nelehké pozici dostal Erik Prekop a balon se po jeho pokusu takřka otřel o pravou tyč Bačkovského branky. Vstup do druhého poločasu vyšel Baníku skvěle. Vše začalo o Jiřího Bouly, který vybojoval na hranici vlastní šestnáctky míč, posunul Tomáši Rigovi, ten bez váhání Ewertonovi a Brazilec z jednoho doteku rozběhnutému Matěji Šínovi. Co Baníku trochu scházelo v první půli, tedy rychlá a přesná kombinace, bylo náhle tu. Ani Matěj Šín akci nezabrzdil, poslal Ewertonovi, který se mezitím rozběhl na pravé straně. Brazilec v barvách Baníku měl, už na polovině Liberce , dokonalý přehled o situaci, věděl, že mu vlevo nabíhá Erik Prekop, perfektním způsobem mu míč do volného prostoru poslal a Erik Prekop měl před sebou už jen Bačkovského a jeho branku. S velkým přehledem gólmana obloučkem přehodil, vstřelil tak svůj první ligový gól do sítě Liberce v kariéře a hlavně: poslal Baník do vedení 1:0. To mohl za malou chvíli navýšit Tomáš Rigo. Po faulu na Ewertona dostal příležitost zahrávat přímý kop, provedl to velmi dobře a jen Bačkovského akrobatický zákrok ponechal stav utkání v jeho aktuální podobě. Ovšem jen na chvíli. Psala se 54. minuta a znovu vše začalo u dobrého obranného zákroku před vlastní šestnáctkou, tentokrát v podání Matěje Chaluše. Právě on získal míč pro Matěje Šína, a ten opět rozběhl Ewertona. Ewerton míč potáhl až před libereckou šestnáctku, vypadalo to, že stejně jako před chvílí vyzve k zakončení Erika Prekopa, který mu nabíhal, jenže Ewe se rozhodl jinak. Vzal to na sebe, zpoza vápna vystřelil, stoper Adam Ševínský jeho ránu tečoval a Bačkovský se ke své pravé tyči natahoval marně. Baník dění na hřišti ovládl a fanoušci se začali opravdu dobře bavit. Centr Patricka Kpoza v 64. minutě našel u vzdálenější tyče Ewertona, ten chtěl z úhlu překvapit Bačkovského. Gólman Liberce se zaskočit se nenechal a střelu špičkou kopačky vytlačil. Skvěle si o minutku později poradil Bačkovský s výbornou Ewertonovou ranou. Vyrazil ji na roh. Načež poprvé ve druhé půli zahrozili hosté. Benjamin Nyarko přihrál z levé strany pokutového území Hlavatému, ten zblízka vystřelil, branku však minul. A pak se v krátkém sledu vyznamenali oba gólmani. Nejdříve Jakub Markovič. V 76. minutě se na něj řítil osamocený Nyarko. Vypálil, gólman Baníku proti jeho střele vytrčil svou pravou nohu a bravurně míč vykopl. Za minutu se dral ke gólu na druhé straně Filip Kubala. Míč mu do běhu poslal Daniel Holzer, Filip Kubala vystřelil levačkou z nějakých sedmi metrů. Bačkovský na lajně skvěle zareagoval a střelu zblízka vyrazil. V následujících minutách už si Baník náskok pohlídal a zapsal další domácí tříbodový zisk. Fotogalerie Ohlasy k utkání PAVEL HAPAL: "Za výsledek 2:0 jsem rád, dali jsme góly, vzadu jsme opět udrželi nulu. V prvním poločase to ale nebylo ono, hráči mi v tom horku přišli takoví zadýchaní, zafoukaní. Zároveň ale i v první půli dobře bránili a soupeře snad až na tu střelu Michal Hlavatého do ničeho nepustili. Druhá půle byla úplně jiná, pomohl nám Dan Holzer. Dali jsme góly a narozdíl od první půle jsme pak až do konce vypadali dobře i fyzicky. Za stavu 2:0 nás podržel Kuba Markovič, soupeř mohl zdramatizovat. Sami jsme ale mohli taky přidat nějaký gól navíc." RADOSLAV KOVÁČ: "Zápas jsme nezvládli. V 1. poločase jsme byli lepší, ale neprosadili jsme se na posledních třiceti metrech. Zápas rozhodl první gól, vstřelil ho Baník, pak přidal i druhý gól. Dvakrát jsme uprostřed propadli, domácí toho využili a v zakončení to udělali opravdu dobře. My jsme po druhém gólu vypadli z té naší dobré organizace a začal chaos." Statistiky hráčů statistiky hráčů nejsou k dispozici Statistiky brankářů statistiky brankářů nejsou k dispozici